اعلام اسامی هتل های بیماران کرونایی به وزارت بهداشت

به گزارش تور یونان ارزان، رئیس جامعه هتل داران کشور ضمن اعلام اسامی هتل های آماده پذیرش بیماران کرونایی به وزارت بهداشت، از اختصاص یک واحد هتل در هر استان و در جزیره های کیش و قشم به بیماران کرونایی اطلاع داد.

اعلام اسامی هتل های بیماران کرونایی به وزارت بهداشت

به گفته جمشید حمزه زاده، رئیس جامعه هتلداران کشور، لیست هتل هایی که برای پذیرش بیماران کرونایی به عنوان نقاهتگاه اعلام آمادگی نموده اند، در اختیار وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی قرار گرفته است. وی در این رابطه ابراز داشت:

کارشناسان وزارت بهداشت ارزیابی های کافی از این هتل ها انجام می دهند و در صورت داشتن استانداردهای لازم، فاز نهایی این طرح اجرا می گردد و هتل ها در اختیار بیماران کرونایی قرار می گیرد.

حمزه زاده با بیان اینکه در مرحله نخست 33 هتل با توجه به اعلام احتیاج وزارت بهداشت، به این وزارتخانه معرفی شده است از اختصاص یک واحد هتل در هر استان و در جزیره های کیش و قشم به بیماران کرونایی اطلاع داد. وی بعلاوه توضیح داد:

کارشناسان وزارت بهداشت تهویه اتاق ها، مساحت و دیگر شرایط مورد نظرشان را ارزیابی می نمایند و در صورت موافقت با آن هتل، دانشگاه علوم پزشکی استان اقدام به عقد قرارداد می نماید.

رئیس جامعه هتل داران در مورد انتشار و رسانه ای شدن نام هتل های نقاهتگاه بیماران کرونایی، اذعان کرد:

پس از عقد قرارداد بین دو طرف امکان اعلام نام هتل ها میسر می گردد؛ زیرا ممکن است هتل داوطلب از نظر کارشناس وزارت بهداشت استانداردهای لازم را نداشته باشد؛ اما به علت منتشر شدن اسمش برای برای بیماران کرونایی، دیگر افراد سالم نیز راغب به حضور در آن هتل نشوند.

جمشید حمزه زاده با اعلام اینکه در مراحل بعدی و با توجه به اعلان احتیاج، تعداد هتل های بیشتری در اختیار بیماران کرونایی قرار می گیرد، از تعلق اکثریت هتل های معرفی شده به بخش خصوصی اطلاع داد و مطرح کرد:

زمان انعقاد قرارداد سه ماه است و هتلی که در این طرح قرار می گیرد، مختص بیماران کرونایی می گردد و گردشگران امکان اقامت در این هتل ها را نخواهند داشت.

چندی پیش علی اصغر مونسان، وزیر میراث وفرهنگی، گردشگری و صنایع دستی از در خواست وزارت بهداشت برای تجهیز و آماده سازی هتل های درجه یک، دو و سه برای پذیرش بیماران کرونایی اطلاع داد. مونسان، با تاکید بر رعایت شیوه نامه های بهداشتی ابلاغی و پیگیری جدی در پایش و بازرسی از اماکن گردشگری و اقامتی برای اجرای این دستورالعمل ها، اعلام آمادگی وزارت بهداشت را برای اجاره و پرداخت اجاره بهای این اماکن تایید کرد.

منبع: کجارو / ایرنا
انتشار: 31 فروردین 1401 بروزرسانی: 31 فروردین 1401 گردآورنده: mykonos.ir شناسه مطلب: 2087

به "اعلام اسامی هتل های بیماران کرونایی به وزارت بهداشت" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "اعلام اسامی هتل های بیماران کرونایی به وزارت بهداشت"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید