ایتالیا فرودگاه های ایران را زنده می نماید!

به گزارش تور یونان ارزان، تاکید وزیر راه و شهرسازی ایران بر لزوم پیگیری تفکر و اندیشه ایران شهری در طرح های زیرساختی و عمرانی کشور باعث شده شرکت فرودگاه ها به اجرای برنامه ای بیندیشد که بناست فرودگاه های ایران را زنده کند.

ایتالیا فرودگاه های ایران را زنده می نماید!

برای دیدن شاهکارهای تاریخ اروپا با تور ایتالیا همراه شوید.

به گزارش گروه رسانه های تور یونان ارزان،نگاه به فرودگاه های مسافرتی امروزه در بسیاری از کشورهای توسعه یافته متفاوت شده است و اگر تا سال های پیش فرودگاه صرفا محلی برای رفت و آمد مسافران تلقی می شد حالا از آن به عنوان فرصتی مهم در راستای اهداف توریستی و مالی نگریسته می گردد.

هرچند ورود این دیدگاه به ایران چند سالی طول کشید اما به نظر میرسد با لغو تحریمها در کنار فرصتهایی که جهت ارتقای صندلی فنی ایران در امور فرودگاهی وجود دارد، شانس رسیدن فرودگاههای کشور به استانداردهای جهانی نیز افزایش یافته است.

در کنار طرحهایی مانند منطقه آزاد تجاری یا ساخت بندر خشک در فرودگاه امام خمینی که بناست با افزایش قابل توجه توان مسافرگیری این فرودگاه همراه گردد، این بار مدیرعامل شرکت فرودگاه ها خبر از برنامه ای داده که نتیجه آن احیای روح فرهنگی فرودگاه های ایران است، برنامه ای که مذاکرات ایران با ایتالیا سرنوشت آن را معین خواهد نمود.

رحمت الله مه آبادی گفته واقعیت این است که فضای فرودگاه ها فضاهای زنده ای نیست، فرودگاه های ما چیزی برای عرضه ندارند و متاسفانه نمادی از معماری، فرهنگ و هنر ایران نیستند. به همین دلیل نیز اکنون که فرصت استثنایی برای نوسازی و توسعه ایجاد شده نباید غفلت تاریخی داشته باشیم.فرودگاه ها یکی از جلوه گاه های داشته های یک ملت هستند و همانطور که وزیر راه و شهرسازی نیز بر آن تاکید دارند معرفی ایران به جهان با ابزار هنر نه تنها امکان پذیر که لازم است این جلوه (هنر) در فرودگاه ها نیز بازتاب داشته باشد.

بر اساس گفته های وی ایران مذاکرات خود با ایتالیایی ها برای ساخت ترمینال گالری در فرودگاه هایی نظیر مهرآباد و تبریز را شروع نموده و در صورت نهایی شدن این صحبت ها می توان انتظار داشت در آینده ای نزدیک کار به اجرا برسد.

ایران در طول سال های گذشته برنامه هایی جدی برای ارتقای صندلی فرودگاهی خود به کار بسته و به نظر می رسد با ترکیب طرح های فرهنگی و فنی قصد آن را دارد که با رقبای منطقه ای خود وارد چالشی جدی تر گردد، چالشی که البته رقبای ایران چند سال قبل آن را کلید زده اند.

منبع:ایسنا

منبع: تسنیم
انتشار: 14 دی 1398 بروزرسانی: 30 فروردین 1399 گردآورنده: mykonos.ir شناسه مطلب: 702

به "ایتالیا فرودگاه های ایران را زنده می نماید!" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ایتالیا فرودگاه های ایران را زنده می نماید!"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید