باقری کنی: سیاست همسایگی در دولت سیزدهم یک نگاه راهبردی است

به گزارش تور یونان ارزان، معاون سیاسی وزیر امورخارجه ایران، همکاری برای صلح منطقه ای، ارتقای مناسبات اقتصادی و رفع موانع در تجارت را سرفصل مهم سفر خود به پاکستان نام کرد و اضافه نمود: سیاست همسایگی در دولت سیزدهم یک نگاه راهبردی است که برای تامین منافع متقابل بسیار حائز اهمیت است.

باقری کنی: سیاست همسایگی در دولت سیزدهم یک نگاه راهبردی است

به گزارش خبرنگاران، علی باقری کنی روز سه شنبه پس از پایان رایزنی های خود با مقام های پاکستانی طی مصاحبه با خبرنگار ایرنا در اسلام آباد گفت: در راستای اجراسازی سیاست راهبردی دولت سیزدهم مبنی بر اولویت دادن به همسایگان و تبیین سیاست همسایگی یک سفر دوره ای به چند کشور همسایه را داشتیم و امروز هم با برادران پاکستانی خود دیدار کردیم.

وی افزود: این سفر بنا به دعوت قائم مقام وزارت امور خارجه پاکستان و در قالب رایزنی های مستمر سیاسی بین دو کشور همسایه صورت گرفت و در این سفر گفت وگوهای مفصل و مثمر ثمری درباره موضوعات مختلف روابط ایران و پاکستان انجام پذیرفت.

باقری گفت: در جریان دیدارها و رایزنی های انجام شده میان دو کشور، در همه موارد همسویی داشتیم و چنانچه موانعی یا مسائلی در راستا پیشبرد روابط دوجانبه وجود داشته باشد با رایزنی، همکاری و همیاری متقابل آن را رفع می کنیم تا هدف اصلی یعنی تراز واقعی روابط دو کشور و منافع دو ملت را بتوانیم تامین کنیم.

وی محورهای اصلی نشست با مقام های پاکستانی را صلح، ثبات و امنیت منطقه ای نام کرد و ارتقای مناسبات اقتصادی و رفع موانع در راستا تجارت رو کیز یکی از سرفصل های مهم این سفر دانست.

معاون وزارت خارجه کشورمان افزود: توافق شد تا دور بعدی رایزنی های سیاسی دو کشور در آینده نزدیک در تهران برگزار شود که بیانگر جدیت دو کشور برای ارتقای مناسبات است.

وی تاکید کرد: سیاست همسایگی در دولت سیزدهم یک نگاه راهبردی است که رئیس جمهوری بر آن تاکید دار تا بتوانیم از ظرفیت هایی که در کشورهای همسایه وجود دارد برای تامین منافع متقابل استفاده کنیم و این رویکرد تاثیر راهبردی بر صلح، ثبات و امنیت منطقه خواهد داشت.

باقری در پاسخ به پرسش خبرنگار ایرنا افزود: دو کشور همسایه در بحث امنیت مرزها همواره در ارتباط هستند با این حال ممکن است شاید مسائل جزیی ایجاد شود که درباره آن هم در این نشست بحث هایی را انجام دادیم.

وی گفت: ایران و پاکستان رویکرد برادرانه دارند و ما راهکار حل و فصل آن را به صورت مشترک یافته و به دستاوردهای مطلوبی هم رسیده ایم.

معاون سیاسی وزارت امور خارجه کشورمان تاکید کرد: ایران و پاکستان یک سابقه درخشان از مناسبات در بخش های مختلف از جمله روابط سیاسی مختف دارند با این حال شرایط فعلی روابط در تراز اصلی نیست و باید این مناسبات را توسعه دهیم.

311311

منبع: خبرآنلاین
انتشار: 2 آبان 1400 بروزرسانی: 2 آبان 1400 گردآورنده: mykonos.ir شناسه مطلب: 1902

به "باقری کنی: سیاست همسایگی در دولت سیزدهم یک نگاه راهبردی است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "باقری کنی: سیاست همسایگی در دولت سیزدهم یک نگاه راهبردی است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید