تحریم انتخابات محلی کشمیر توسط چند حزب هندی

به گزارش تور یونان ارزان، حزب اصلی اپوزیسیون هند موسوم به کنگره امروز (چهارشنبه) با پیوستن به موضع دو حزب دیگر، اعلام نمود قصد تحریم انتخابات محلی در کشمیر را دارد.

تحریم انتخابات محلی کشمیر توسط چند حزب هندی

برای دیدن تاج محل و مجسمه های بودا، تور هند ما را تجربه کنید.

به گزارش خبرنگاران به نقل از خبرگزاری رویترز، نارندرا مودی، نخست وزیر هند، تاکنون درخصوص نحوه مدیریت منطقه کشمیر، مورد انتقاد جوامع بین المللی قرار گرفته است؛ وضع محدودیت های ارتباطی و بازداشت صدها نفر از جمله سیاست مداران این منطقه، در کنار لغو خودمختاری آن از عوامل این نارضایتی ها به شمار می رود.

دولت هند می گوید، روند اوضاع در کشمیر، به تدریج حالت عادی گرفته و پیش تر ابراز امیدواری نموده بود انتخابات شوراهای منطقه ای در بیست و چهارم اکتبر، می تواند به این روند سرعت ببخشد و توسعه مالی که مردم کشمیر خواستار آن هستند را به دنبال داشته باشد.

غلام احمد میر، رئیس ایالتی حزب کنگره، می گوید نظر به شمار بالای بازداشتیان، برگزاری انتخابات بی فایده خواهد بود.

این مقام که تا هفته گذشته تحت بازداشت خانگی بود، به خبرنگاران گفته است: ما تصمیم گرفته ایم از انتخاباتی که با توجه به وضعیت حاکم در این ایالت [کشمیر] و درخواست تمام احزاب اپوزیسیون باید به تعویق می افتاد، دوری کنیم.

نهادهای دولت هند، تاکنون صدها تن از تجزیه طلبانی که خواستار جدایی کشمیر از هند هستند را تحت بازداشت درآورده است؛ دستگیری سیاست مداران محلی نیز اقدامی برای جلوگیری از وقوع تظاهرات گسترده بوده است.

دو حزب محلی دیگر به نام های کنفرانس ملی و حزب دموکراتیک خلق که رهبرانشان تحت بازداشت اند، انتخابات مذکور را تحریم خواهند کرد.

به گفته یک منبع آگاه از رهبری حزب دموکراتیک خلق، آن ها (دولت) می خواهند اینگونه وانمود کند که فعالیت سیاسی به طور عادی وجود دارد اما در این وضعیت، هیچ چیز عادی نیست.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 28 مهر 1398 بروزرسانی: 18 مهر 1399 گردآورنده: mykonos.ir شناسه مطلب: 515

به "تحریم انتخابات محلی کشمیر توسط چند حزب هندی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تحریم انتخابات محلی کشمیر توسط چند حزب هندی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید