تداوم تولید و صادرات نفت ایران با وجود تحریم ها

به گزارش تور یونان ارزان، خبرنگاران : وزیر نفت گفت: ایران در سه سال گذشته تحت شدیدترین تحریم های آمریکا قرار داشته و با وجودی که صنعت نفت از این تحریم ها آسیب دیده اما تولید و صادرات نفت ادامه دارد.

تداوم تولید و صادرات نفت ایران با وجود تحریم ها

با ما همراه باشید و درباره وبلاگ آریاگستر بیشتر بدانید.

به گزارش خبرنگاران به نقل از ایرنا؛ بیژن زنگنه وزیر نفت در صد و هشتاد و یکمین نشست اوپک، با قدردانی از محمد بارکیندو دبیر کل اوپک، برای مستندی که به پاس زحمات زنگنه تدارک دیده بودند، ادامه داد: دلیل زیربنایی پیروزیت اوپک این است کهاوپک تنها سازمان اقتصادی در کشورهای در حال توسعه است که تاثیرات مستقیمی بر اقتصاد جهانی دارد.

وی افزود: اصل طلایی اوپک کلید پیروزیت های برجسته در 60 سال گذشته بوده است. در واقع درک و پذیرش نیاز برای همکاری در اوپک در کنار ثابت اقتصادی و مناقشات سیاسی اصل طلایی اوپک است.

وزیر نفت تاکید کرد: توافق همکاری با یکدیگر در داخل اوپک برای حفظ منافع ملی و روابط میان اعضای اوپک با توجه به نوسانات و تنش ها کلید مخفی در مداوت همکاری ها در اوپک است .همزمان همه ما از یک عضو اوپک بودن نفع بردیم.

زنگنه گفت: طی 60 سال گذشته رعایت اصل طلایی باعث شده تا اوپک بتواند در بهبود شرایط برای کشورها پیروز باشد. اهمیت تا انجا بوده وزرای نفت کشورهای عضو اوپک دومین وزیر خارجه کشورها به تعداد می رفتند.

به گفته زنگنه، سیاست ایران همواره متمرکز بر بهبود همکاری و همگرایی بین اعضای اوپک و همکاری با تولید کنندگان و مصرف کنندگان بوده است.

وی با اشاره به اینکه اولین بار در کنفرانس 103 اوپک در جاکارتا به نام وزیر نفت ایران در نشست اوپک شرکت کرده، افزود: از ان زمان تا کنون بازار جهانی نفت بالا و پایین های زیادی را تجربه کرده و از 7 دلار تا بالای 100 دلار بوده است.

وزیر نفت گفت: اوپک با رعایت به اصل طلایی، گذشته طلایی داشته و نه تنها منافع اعضا را تامین کرده بلکه اقدامات مهمی برای ثبات بازار داشته است تا سرمایه گذاری کافی برای تولید نفت انجام شود.

وی ادامه داد: با تشکیل اوپک پلاس مطمئنم با همین ذکاوت که اوپک اختراع شد و به پیروزیت رسیده، به همین دلیل ادامه خواهد داد.

زنگنه افزود: ایران تحت سخت ترین تحریم های آمریکا در 3 سال گذشته بوده و صنعت نفت هم متضرر شده اما ما ایرانی ها هنوز زنده هستیم و تحت زورگویی کوتاه نمی اییم.

وی با اشاره به اینکه با وجود تحریم ها تولید سلامت و صادرات نفت را داریم، گفت: با رویکار آمدن دولت سیزدهم بازنشسته خواهم شد و از همه خواهش می کنم لطف ها و همکاری زمان من را به وزیر نفت بعدی هم انجام دهند.

زنگنه تاکید کرد: تشکر می کنم و تواضع برای حمایت ها و توجه به من کردید و خدمانی که برای کشورم انجام دادید. از وزرای نفت عضو اوپک تشکر می کنم.

منبع: اقتصادنیوز
انتشار: 30 تیر 1400 بروزرسانی: 30 تیر 1400 گردآورنده: mykonos.ir شناسه مطلب: 1787

به "تداوم تولید و صادرات نفت ایران با وجود تحریم ها" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تداوم تولید و صادرات نفت ایران با وجود تحریم ها"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید