تناقض قیمت میوه و سبزیجات از توزیع تا بازار

به گزارش تور یونان ارزان، در دو ماه اخیر قیمت گوجه فرنگی با افزایش 62.5 درصدی رتبه دار نخست در بین سبزی جات پرمصرف خانوار های ایرانی بوده و پیاز قرمز با افزایش 46.67 درصدی در جایگاه دوم ایستاده است.

تناقض قیمت میوه و سبزیجات از توزیع تا بازار

به گزارش مهر، مقایسه قیمت انواع میوه و سبزیجات طبقه میانه از آذر تا بهمن حاکی از افزایش بعضی میوه و سبزیجات و تثبیت قیمت ها در بعضی دیگر، حداقل روی کاغذ است.

قیمت عمده سیب قرمز، پرتقال شمال، نارنگی، لیمو شیرین و سیب زمینی از ابتدای آذر تا امروز تغییری نداشته، اما سیب زرد با افزایش 5.26 درصدی از هر کیلو 38 هزار تومان به 40 هزار تومان رسیده است. پرتقال جنوب با افزایش 16.67 درصدی از هر کیلو 30 هزار تومان در میدان مرکزی میوه و تره بار به 35 هزار تومان رسیده است. خیار رسمی نیز با افزایش 21.43 درصدی هر کیلوی آن از 14 هزار تومان به 17 هزار تومان ختم شده است. پیاز زرد و شیری 20 درصد افزایش قیمت را تجربه کردند و پیاز قرمز نیز با بیشترین افزایش در صدر واقع شده است. این پیاز خوش رنگ و لعاب از هر کیلو 15 هزار تومان در ابتدای آذر به 22 هزار تومان در اول بهمن رسیده که افزایش 46.67 درصدی را نشان می دهد.

بالاترین افزایش در دو ماه اخیر در اقلام آمده در این گزارش مربوط به بازار گوجه فرنگی است. مقایسه قیمت ها در بازار این محصول جالیزی نشان می دهد گوجه فرنگی از هر کیلو 8 هزار تومان با افزایش 62.5 درصدی به 13 هزار تومان در هفته اول بهمن رسیده است.

لازم به ذکر است در بازار میوه، سیب زرد، سیب قرمز، پرتقال شمال، پرتقال جنوب، نارنگی، لیمو شیرین و در بازار صیفی جات خیار، گوجه فرنگی، سیب زمینی و انواع پیاز ها را در این مقایسه به عنوان محصولات پرتقاضا در نظر گرفته ایم که قیمت آن ها نسبت به سایر اقلام مناسب تر برای طبقه میانه بوده و قابل دسترس تر هستند.

بعلاوه در مقایسه قیمت ها از آذر تا بهمن 1401 سقف قیمتی میوه ها و سبزیجات در فروش عمده، ملاک قرار گرفته شده است.

جدول مقایسه قیمت میوه و سبزی جات

منبع: فرارو
انتشار: 13 بهمن 1401 بروزرسانی: 13 بهمن 1401 گردآورنده: mykonos.ir شناسه مطلب: 2274

به "تناقض قیمت میوه و سبزیجات از توزیع تا بازار" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تناقض قیمت میوه و سبزیجات از توزیع تا بازار"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید