لاوروف: در مذاکرات وین پیشرفت های حائز اهمیتی حاصل شده است

به گزارش تور یونان ارزان، تهران (پانا)- وزیر خارجه روسیه با اشاره به حصول پیشرفت در گفت وگوهای وین بر سر احیای برجام اظهار کرد که همچنان مسائلی باقی مانده که نیازمند تصمیم سیاسی پایتخت کشورهای ذینفع است.

لاوروف: در مذاکرات وین پیشرفت های حائز اهمیتی حاصل شده است

به گزارش ایسنا، سرگئی لاوروف، وزیر خارجه روسیه روز سه شنبه در کنفرانسی خبری در پاسخ به پرسش خبرگزاری تاس درخصوص مذاکرات وین گفت: گفت وگوها ادامه دارد و پیشرفت های حائز اهمیتی حاصل شده است؛ هرچند تصمیم نهایی همچنان باید گرفته شود. مشکلاتی باقی مانده اند که نیازمند تصمیم سیاسی از سوی پایتخت کشورهای ذینفع علی الخصوص تهران و واشنگتن است.

وی ادامه داد: ما نیز همانند دیگر طرفین برجام سعی داریم شرایطی را ایجاد کنیم تا در حد ممکن مطلوب باشد و به توافق نهایی برسیم. معتقدم که حدس درخصوص اینکه این اتفاق در چند روز آینده خواهد افتاد و یا در چند هفته آینده نتیجه مثبتی دربر ندارد. مذاکره کنندگان در وین در تلاش هستند تا در اسرع وقت به نتیجه برسند.

به گزارش ایسنا، مذاکرات میان اعضای کمیسیون مشترک برجام درباره احیای توافق هسته ای در وین و با حضور آمریکا در مقر مذاکرات از ماه گذشته برگزار شده است.

آمریکا و ایران مذاکرات مستقیمی نداشته اند و کنندگان دولت آمریکا با کنندگان سایر اعضای برجام در این زمینه رایزنی می کنند.

اقدامات لازم برای احیای توافق هسته ای از طریق بازگشت دوجانبه تهران-واشنگتن به آن در دو کارگروه مجزا بررسی می شود که شامل بازگشت ایران به اجرای کامل تعهدات برجامی اش و لغو تحریم های یک جانبه آمریکا علیه ایران است. این تحریم ها پس از خروج دولت پیشین آمریکا از توافق هسته ای علیه ایران اعمال یا بازگردانی شدند.

ایران خواستار لغو تمامی تحریم های اعمال شده علیه خود است و دولت آمریکا تا به امروز بیان کرده آماده لغو تحریم های ناسازگار با برجام است.

منبع: خبرگزاری پانا
انتشار: 31 خرداد 1400 بروزرسانی: 31 خرداد 1400 گردآورنده: mykonos.ir شناسه مطلب: 1732

به "لاوروف: در مذاکرات وین پیشرفت های حائز اهمیتی حاصل شده است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "لاوروف: در مذاکرات وین پیشرفت های حائز اهمیتی حاصل شده است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید