مصوبه جدید ستاد کرونا درباره اجاره بها به زودی نهایی می شود

به گزارش تور یونان ارزان، تهران (پانا) - مدیرکل دفتر اقتصاد مسکن از اعتبار تمدید قرارداد های اجاره مطابق مصوبه پارسال ستاد کرونا تا تیر 1400 خبر داد.

مصوبه جدید ستاد کرونا درباره اجاره بها به زودی نهایی می شود

به گزارش وزارت راه و شهرسازی؛ خانم پروانه اصلانی با اشاره به این که تمدید قرارداد های اجاره مطابق مصوبه پارسال ستاد کرونا تا تیرماه 1400 معتبر است گفت: وزارت راه و شهرسازی درصدد است تا مصوبه جدیدی را با توجه به شرایط روز، تدوین و به تصویب برساند.

مدیر کل دفتر اقتصاد مسکن وزارت راه و شهرسازی، اضافه کرد: بر اساس مصوبه ستاد کرونا در سال 99 قرار شد تا قرارداد های اجاره از تیرماه سال گذشته به مدت یکسال به طور اتوماتیک و با نرخ هایی که در هر شهر اعلام می شود، تمدید شود؛ بنابراین قرارداد هایی که زمان تمدید آن ها تا تیرماه 1400 می باشد به صورت اتوماتیک و مطابق مصوبه سال گذشته قابل تمدید است.

وی گفت: بعد از تیرماه 1400 نیز بر اساس تصمیمی که ستاد ملی کرونا خواهد گرفت، مجدداً در این باره اتخاذ تصمیم خواهد شد.

اصلانی شرح داد: وزارت راه و شهرسازی درصدد است تا مصوبه جدیدی را با توجه به شرایط روز، تدوین و به تصویب برساند. این مصوبه جدید متناسب با شرایط روز و با توجه به تغییرات قیمتی و کاهش رشد قیمت های مسکن، خواهد بود.

وی تصمیم گیری در خصوص پیشنهاد جدید وزارت راه و شهرسازی را برای موضوع اجاره بها که در حال تدوین است برعهده ستاد ملی کرونا دانست.

مدیرکل دفتر اقتصاد مسکن وزارت راه و شهرسازی، یادآور شد: ستاد ملی کرونا، سال 99 مصوب کرد تا حداکثر افزایش میزان اجاره بها و رهن در تهران تا 25 درصد، در سایر کلانشهر ها تا 20 درصد و در سایر شهر ها تا 15 درصد قابل قبول و اجرایی است.

منبع: خبرگزاری پانا
انتشار: 21 اردیبهشت 1400 بروزرسانی: 21 اردیبهشت 1400 گردآورنده: mykonos.ir شناسه مطلب: 1670

به "مصوبه جدید ستاد کرونا درباره اجاره بها به زودی نهایی می شود" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "مصوبه جدید ستاد کرونا درباره اجاره بها به زودی نهایی می شود"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید