واکنش قاسمی به بیانیه وزارت خارجه کانادا: مداخله در امور داخلی ایران محکوم است ، کانادا هنوز درباره قتل یک شهروند ایرانی جوابگو نبوده

به گزارش تور یونان ارزان، سخنگوی وزارت امور خارجه بیانیه مداخله جویانه کانادا درباره اعتراض های اخیر در ایران را رد کرد.

واکنش قاسمی به بیانیه وزارت خارجه کانادا: مداخله در امور داخلی ایران محکوم است ، کانادا هنوز درباره قتل یک شهروند ایرانی جوابگو نبوده

جهت دریافت مشاوره سفر با تور کانادا با ما همراه باشید.

به گزارش انتخاب، بهرام قاسمی سخنگوی وزارت امورخارجه ضمن محکومیت و رد بیانیه مداخله جویانه وزارت امور خارجه کانادا در امور داخلی کشورمان اظهار کرد: جمهوری اسلامی ایران مواضع مداخله جویانه دولت کانادا را ناقض تعهدات حقوقی و بین المللی آن کشور و فاقد هر گونه وجاهت می داند.

سخنگوی وزارت امورخارجه با اشاره با قتل یک شهروند ایرانی مقیم کانادا توسط پلیس این کشور و عدم پاسخگویی دولت کانادا تاکنون و نادیده دریافت مطالبات و درخواست های به حق ایرانیان مقیم کانادا به منظور برخورداری از حقوق اولیه کنسولی و اقامتی به رغم پیگیری های مستمر ایرانیان و وزارت امور خارجه کشورمان را از مصادیق سیاست های دوگانه این کشور در قبال شهروندان ایرانی خواند.

قاسمی ضمن تأکید بر اینکه، این گونه مواضع دولت کانادا با اظهارات مقامات عالیه آن کشور در مورد تعامل و گفت وگو با جمهوری اسلامی ایران هم خوانی ندارد، گفت: متاسفانه این ادبیات دولت کانادا تکرار ادبیات غلط، غیرمنطقی و ناکار آمد دولت های قبلی کانادا علیه مردم ایران بوده و مردود است.

به گزارش ایسنا، وزارت امور خارجه کانادا در واکنش به اعتراضات مردم ایران در روزهای اخیر یک بیانیه منتشر کرد و به تکرار مواضع مداخله جویانه مقامات آمریکایی از این اتفاق پرداخت.

بنا بر گزارش شبکه سی بی سی، در بیانیه وزارت امورخارجه کانادا آمده است: اوتاوا از کوشش مردم ایران که از حقوق اولیه شان برای اعتراض مسالمت آمیز بهره می برند، دلگرم شده است و از مقامات ایران می خواهد تا به حقوق بشر و دموکراتیک مردمش احترام بگذارد.

منبع: انتخاب
انتشار: 14 آبان 1398 بروزرسانی: 12 مرداد 1399 گردآورنده: mykonos.ir شناسه مطلب: 563

به "واکنش قاسمی به بیانیه وزارت خارجه کانادا: مداخله در امور داخلی ایران محکوم است ، کانادا هنوز درباره قتل یک شهروند ایرانی جوابگو نبوده" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "واکنش قاسمی به بیانیه وزارت خارجه کانادا: مداخله در امور داخلی ایران محکوم است ، کانادا هنوز درباره قتل یک شهروند ایرانی جوابگو نبوده"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید