واکنش واعظی به شکایت نمایندگان از روحانی

به گزارش تور یونان ارزان، محمود واعظی رئیس دفتر رئیس جمهور در واکنش به شکایت جمعی از نمایندگان مجلس از رئیس جمهور به دلیل استنکاف از اجرای 13 قانون مصوب مجلس، گفت: آقای رئیس جمهور بر اساس وظیفه قانونی خود باید از قانون اساسی صیانت کند، بنابراین اگر مراحل تصویب یک قانون، از نظر وی درست طی نشده باشد یا برداشت معاونت حقوقی رئیس جمهور این باشد که اشکالی در کار است، قطعاً رئیس جمهور نمی خواهد در این موضوع شریک باشد.

واکنش واعظی به شکایت نمایندگان از روحانی

واعظی اضافه نمود: در این شرایط، قانون راه چاره و ساز و کاری را معین نموده که اگر رئیس جمهور اشکالی دارد، رئیس مجلس می تواند قانون را ابلاغ کند.

او با بیان اینکه این کار قبلاً هم اجرا شده است و مختص این دولت نیست، گفت: این مساله در دولت های نهم و دهم به مراتب بیشتر بوده و در دولت های قبل از آن هم بوده است و موضوع جدیدی نیست.

رئیس دفتر رئیس جمهور تاکید نمود: مجلس فعلی کارهایی انجام می دهد که بدعت محسوب می گردد اما وقتی چیزی تبدیل به قانون شد ما به قانون احترام می گذاریم و اجرا می کنیم.

اخیراً جمعی از نمایندگان مجلس با تدوین نامه ای در قالب ماده 234 آئین نامه داخلی مجلس از رئیس جمهور به دلیل استنکاف از ابلاغ 13 مصوبه قانونی شکایت نموده اند.

این قوانین عبارتند از قانون حمایت از آمران به معروف و ناهیان از منکر، قانون رسیدگی به دارایی مقامات، مسئولان و کارگزاران جمهوری اسلامی ایران، قانون رسیدگی به دارایی مقامات، مسئولان و کارگزاری جمهوری اسلامی، قانون اصلاح قانون سنجش و پذیرش دانشجو در دانشگاه ها و مراکز آموزش عالی کشور، قانون احکام دائمی برنامه توسعه کشور، قانون برنامه پنجساله ششم توسعه مالی، اجتماعی و فرهنگی جمهوری اسلامی ایران، قانون الحاق موادی به قانون آئین نامه داخلی مجلس شورای اسلامی، قانون دائمی شدن قانون مجازات اسلامی، قانون الحاق یک ماده به قانون مشخص تکلیف استخدامی معلمین حق التدریسی و آموزشیاران نهضت سوادآموزی در وزارت آموزش و پرورش، قانون الحاق یک تبصره به ماده (182) قانون آئین نامه داخلی مجلس شورای اسلامی، قانون موافقتنامه خدمات (سرویس های) هوایی دوجانبه بین دولت جمهوری اسلامی ایران دولت کشور کویت، قانون الزام دولت به پرداخت یارانه کالاهای اساسی و قانون اقدام راهبردی برای لغو تحریم ها و صیانت از منافع ملت ایران.

منبع: فرارو
انتشار: 6 اسفند 1399 بروزرسانی: 6 اسفند 1399 گردآورنده: mykonos.ir شناسه مطلب: 1523

به "واکنش واعظی به شکایت نمایندگان از روحانی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "واکنش واعظی به شکایت نمایندگان از روحانی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید