واگذاری غار علیصدر با اجاره سالی 700 هزار تومان!

به گزارش تور یونان ارزان، غار علیصدر طبق تصمیمات مسئولان استان همدان به طور غیرقانونی به شرکتی سیاحتی با نام علیصدر واگذار شده است.

واگذاری غار علیصدر با اجاره سالی 700 هزار تومان!

فیاض شجاعی دادستان دیوان محاسبات گفت که غار علیصدر همدان از آثار ملی ثبت شده و منحصر به فرد در کشور و حتی در دنیاست که اخیرا متوجه شدیم طبق تصمیمات مسئولان این استان به طور غیرقانونی به شرکتی سیاحتی با نام علیصدر واگذار شده است.

وی افزود که این شرکت، خصوصی است و حتی شماری از مدیران دولتی نیز در آن مسئولیت دارند.

شجاعی ادامه داد البته بهره برداری از این غار قابل اجاره دادن است و در قالب مقررات می توان آن را اجاره داد، اما در بررسی ها تعیین شد حتی اجاره بهای سالانه آن را فقط 700 هزار تومان تعیین کرده بودند درحالی که درآمد این شرکت خصوصی از محل فروش بلیت دیدن این غار سالانه 19 میلیارد تومان است.

دادستان دیوان محاسبات تاکید کرد که بررسی این تخلف نیز در دستور کار قرار گرفته است اما آنچه مهم است با ورود دیوان محاسبات از واگذاری این غار و 214 هکتار از زمین های اطراف آن پیشگیری شد.

وی ادامه داد که قرار بود غار علیصدر به عنوان اثری جهانی در سازمان فرهنگی ملل متحد یونسکو به ثبت برسد اما چون در مقطع کوتاهی که این غار به بخش خصوصی واگذار شده بود و دهانه آن را دستکاری کرده بودند، یونسکو از ثبت آن به عنوان میراث جهانی خودداری کرد.

منبع: کجارو / fardanews.com
انتشار: 1 اسفند 1400 بروزرسانی: 1 اسفند 1400 گردآورنده: mykonos.ir شناسه مطلب: 2034

به "واگذاری غار علیصدر با اجاره سالی 700 هزار تومان!" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "واگذاری غار علیصدر با اجاره سالی 700 هزار تومان!"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید