وزیر علوم:فعالیت های غیرحضوری دانشگاه ها بعداز پاندمی کرونا ادامه می یابد

به گزارش تور یونان ارزان، وزیر علوم، تحقیقات و فناوری گفت: فعالیت های غیرحضوری دانشگاه ها بعد از پاندمی کرونا هم ادامه دارد.

وزیر علوم:فعالیت های غیرحضوری دانشگاه ها بعداز پاندمی کرونا ادامه می یابد

به گزارش گروه دانشگاه خبرنگاران منصور غلامی در نشستی با مدیران، مسئولان و فارغ التحصیلان مجتمع آموزشی و نیکوکاری رعد و بازدید از این مؤسسه با اشاره به شیوع بیماری کرونا گفت: شرایط ناشی از پاندمی کرونا همه دانشگاه های کشور را در موقعیتی قرار داد که امکان حضور دانشجویان نبوده و نیست، مجموعه های دانشگاهی در این شرایط کاری را انجام داده اند که در شرایط عادی فکرش را هم نمی کردند.

وزیر علوم اعلام نمود: اغلب دانشگاه در نیم سال گذشته مسائل و مسائل بیشتری داشتند که در نیم امسال بسیاری از این مسائل و مسائل برطرف شده است.

غلامی پیرامون آموزش الکترونیکی و ظرفیت ایجاد شده گفت: بسیاری از دانشگاه ها این ظرفیت را دارند و توانمندی را نشان دادند که پس از برطرف شدن این بیماری بتوانند بخشی از فعالیت های شأن را به صورت غیرحضوری و آموزش های غیرحضوری ارائه دهند.

به گفته وی، دانشگاه های کشور با بهره گیری از تجربیات آموزش های مجازی این ظرفیت را دارند که پس از برطرف شدن این بیماری کرونا بتوانند بخشی از فعالیت های شأن را به صورت غیرحضوری و در قالب آموزش های مجازی ارائه دهند.

وی اضافه نمود: توان افزایی برای توان یابانی که دارای معلولیت هستند، کار بسیار ارزشمندی است. به خصوص وقتی در حوزه آموزش دانشگاهی اتفاق می افتد، یک نوع ارتقای توانمندی ها به لحاظ علمی و فنی و فناورانه است.

غلامی روحیه خیراندیشانه افراد را مایه اصلی توفیق این گونه مراکز دانست و گفت: مراکز جامع علمی و کاربردی از نظر اقتصادی خودکفا هستند. با این حال این مرکز از مواردی استثنا شده است تا مسائل و مسائل آن برطرف گردد.

وزیر علوم با اشاره به حضور قریب به 52 هزار دانشجوی غیرایرانی در کشور، اضافه نمود: نه تنها در عرصه ملی بلکه در عرصه بین المللی هم ظرفیت داریم. تعداد زیادی دانشجوی غیرایرانی داشتیم که بسیاری از آن ها به کشورشان بازگشته اند، ولی از همانجا مشغول به تحصیل هستند.

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 10 دی 1399 بروزرسانی: 10 دی 1399 گردآورنده: mykonos.ir شناسه مطلب: 1419

به "وزیر علوم:فعالیت های غیرحضوری دانشگاه ها بعداز پاندمی کرونا ادامه می یابد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "وزیر علوم:فعالیت های غیرحضوری دانشگاه ها بعداز پاندمی کرونا ادامه می یابد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید