بادامچی: تجار ایرانی مقیم چین از غیرکارآمدی گمرک ایران گلایه دارند

به گزارش تور یونان ارزان، نایب رییس کمیسیون اجتماعی مجلس با اشاره به سفر هیاتی از این کمیسیون به چین و برگزاری جلساتی با اتحادیه های کارگری ایالت گواندوم گفت که در این جلسات تجار ایرانی از غیرکارآمدی گمرک ایران گلایه داشتند.

بادامچی: تجار ایرانی مقیم چین از غیرکارآمدی گمرک ایران گلایه دارند

با تور چین از شگفت انگیزترین کشور دنیا دیدن کنید.

محمدرضا بادامچی در گفت وگو با خبرنگاران با اشاره به سفر هیاتی از کمیسیون اجتماعی به چین گفت که این سفر برای بازدید از صنایع و نظام کارگری چین اجرا شده است که در جریان آن در جریان وضعیت اتحادیه های کارگری ایالت گواندم و مسائل تجار ایرانی مقیم گوانجو مرکز این ایالت قرار گرفتیم.

وی ادامه داد: از آن جا که در این سفر تجار ایرانی مقیم گوانجو از کندی و غیرکارآمدی گمرک ایران گلایه داشتند، انتظار آن ها حمایت مسئولین از فعالیت های تجاری آن ها و آموزش تجار جدید و کوشش بیشتر جهت حفظ منافع آنان است.

بادامچی به قاچاق گسترده کالاهای چینی از ایالت گواندم به ایران اشاره نمود و گفت: متاسفانه به خاطر بی توجهی مسئولین گمرک تولیدات این شهر به ویژه پوشاک و کفش به طور انبوه به بنادر آزاد ایران ارسال می گردد و به وسیله قاچاق به بازارهای داخلی ایران راه پیدا می نماید که نتیجه این بی برنامگی و عدم نظارت بر تجارت در ایران، تولیدات گسترده این کشور آن هم با قیمت های پایین به بازار ایران است.

به گفته وی وضعیت فعلی تجارت البسه و پوشاک از چین به ایران، بیشتر برای تامین جیب قاچاقچیان مفید است و به نابودی صنایع عظیم کشورمان منجر شده است. اگر از ایران چیزی به شهرهای چین از جمله گوانجو بیاید تنها موارد اولیه و غیرفراوری شده است که با قیمت مناسب از کشور خارج می گردد.

نماینده تهران در ادامه به تشریح فعالیت اتحادیه های کارگری در ایالت گواندوم پرداخت و شرح داد: اتحادیه های کارگری ایالت گواندوم در جنوب چین با ساختاری کاملا دموکراتیک نقش اساسی در پیگیری حقوق مشروع کارگران داشته است به طوری که این اتحادیه با ساماندهی و آموزش کارگران مهاجر از روستاها برایشان در صنایع کلیدی کار پیدا می نماید. پارک های فناوری صنعتی، صنعت حمل و نقل و پروژه های کلان این ایالت زیر نظر این اتحادیه است. ساماندهی اتحادیه های محلی، ارائه سبد کالای کارگران، حل اختلافات کارگران، مدیریت صندوق های حمایتی و سیستم های ارتباطی مستقیم از جمله مسئولیت های این اتحادیه بزرگ کارگری است.

بادامچی اضافه نمود: اتحادیه کارگری ایالت گواندوم، روابط قومی و سازنده با کارگران دارد. نظرات کارگران را دریافت و به کارفرمایان منتقل می نماید و در بیان و پیگیری مسائل آنان بسیار فعال است. ارائه مشاوره های دائمی شغلی و حقوقی و حل و فصل مسائل کارگران و تامین نیازهای آنان، از مهمترین برنامه ها و دغدغه های این اتحادیه است.

نایب رییس کمیسیون اجتماعی گفت: اتحادیه کارگری گوانجو به طور فعال در فعالیت های تقنینی مجلس خلق (ریاستی) مشارکت دارد. شعار هر کس مشکل دارد بیاید باعث شده، همه مردم اعم از کارگران روستایی و شهری در هر زمانی از جمله زمان های تعطیل، برای طرح مسائل خود به اتحادیه مراجعه نمایند. این اتحادیه حتی برای دانشجویان در تابستان برنامه دارد و خدمات متنوعی را برای بازنشسته ها ارائه می نماید.

بادامچی در انتها گفت: چین در حال گذار مالی است. پیشرفت مالی کشور چین حاصل کوشش کارگران و اتحادی های کارگری قدرتمند است که باید از این تجارب در داخل کشور استفاده گردد.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 9 مهر 1398 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: mykonos.ir شناسه مطلب: 443

به "بادامچی: تجار ایرانی مقیم چین از غیرکارآمدی گمرک ایران گلایه دارند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "بادامچی: تجار ایرانی مقیم چین از غیرکارآمدی گمرک ایران گلایه دارند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید