ورود سومین هلدینگ بزرگ سیمانی کشور به بازار سرمایه

به گزارش تور یونان ارزان، تهران (پانا)-مدیرعامل هلدینگ سیمان غدیر با بیان اینکه هلدینگ سیمان غدیر در رتبه سوم بزرگترین تولیدکنندگان این کالا در کشور به شمار می رود می گویدیکی از اهداف مهم بازارگردان این است که همواره سهام را متعادل نگه داشته و صف خریدوفروش را از بین برده و قیمت سهام را به سوی ارزش ذاتی سوق دهد که این ارزش ذاتی بر مبنای تنظیم عایدی آینده سهام شرکت به دست می آید.

ورود سومین هلدینگ بزرگ سیمانی کشور به بازار سرمایه

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی انجمن صنفی کارمایان صنعت سیمان، مدیر عامل شرکت توسعه سرمایه و صنعت غدیر (هلدینگ سیمان غدیر) اضافه نمود: فرآیند پذیرش و درج نماد این شرکت امسال پیگیری شد و هلدینگ در شهریورماه امسال با نماد سغدیر در فهرست نمادهای بازار دوم فرابورس، درج شده و مطابق دستورالعمل پذیرش فرابورس، سهامدار عمده تا چهار ماه بعد از درج، برای عرضه سهام فرصت خواهد داشت.

به گفته وی، هلدینگ سیمان غدیر با در اختیار داشتن سهم 10 درصدی از ظرفیت تولید سیمان کشور (معادل 8.6 میلیون تن) در رتبه سوم بزرگترین تولیدکنندگان این کالا در کشور به شمار می رود. همچنین جایگاه این هلدینگ در صنعت به لحاظ تولید عملیاتی محصول سیمان طی امسال، در رتبه دوم است.

محمدرضا سلیمیان در مورد میزان سهام مشمول عرضه اولیه گفت: توافق های مربوط به این موضوع میان شرکت سرمایه گذاری غدیر به عنوان سهامدار و فرابورس در حال نهایی شدن است و تلاش می شود مطابق الزام ها و دستورالعمل های مصوب، اقدام لازم انجام شود.

وی، از برنامه های این شرکت بازارگردانی سهام شرکت های تابعه خبر داد و گفت: یکی از راهبردهای اصلی هلدینگ سیمان غدیر، حمایت از سهام شرکت های مدیریتی فعال در بازار سرمایه در قالب انعقاد قراردادهای بازارگردانی است، زیرا ارزندگی سهام و چشم انداز فعالیت شرکت های زیرمجموعه، مناسب بوده و توانسته اند بازدهی مناسبی را برای ذی نفعان خود، ایجاد کنند.

مدیرعامل هلدینگ سیمان غدیر اضافه نمود: هلدینگ سیمان غدیر، پیش از ابلاغ این نامه الزام ناشران بورسی و فرابورس به سهامداران عمده شرکت ها بازارگردانی سهام متبوع خود، همواره عملیات بازارگردانی را به فراخور شرایط بازار در دستور کار خود داشته و سعی کرده با این عملیات، تعادل عرضه و تقاضا را در بازار ایجاد کند.

وی در مورد شرکت های تابعه این هلدینگ گفت: سهام شرکت های سیمان سپاهان، کردستان و شرق که از بزرگترین شرکت های تولیدکننده و صادرکننده در منطقه جغرافیایی خود به شمار می فرایند، بطور منظم بوسیله صندوق سرمایه گذاری اختصاصی بازارگردانی مهرگان بازارگردانی می شود تا شاهد افزایش نقدشوندگی سهام و تنظیم عرضه و تقاضای بازار آنها باشیم.

سلیمیان درباره اهداف اصلی بازارگردانی سهام گفت: یکی از اهداف مهم بازارگردان این است که همواره سهام را متعادل نگه داشته و صف خریدوفروش را از بین برده و قیمت سهام را به سوی ارزش ذاتی سوق دهد که این ارزش ذاتی بر مبنای تنظیم عایدی آینده سهام شرکت به دست می آید.

مدیرعامل هلدینگ سیمان غدیر شرح داد: صندوق بازارگردانی با افزایش نقدشوندگی سهام و عرضه های هوشمند، از دستکاری قیمت سهام به منظور نوسان گیری ها و سفته بازی ها جلوگیری می کند.

وی پیرامون بودجه پیش بینی شده برای بازارگردانی سهام زیرمجموعه گفت: حدنصاب روزانه کلیه سهام فعال در بورس و فرابورس از سوی متولیان این دو بازار، اعلام شده و ما هم به عنوان سهامدار عمده خود را ملزم به رعایت حداقل های پیش بینی شده می دانیم.

سلیمیان اضافه نمود: مشوق های پیش بینی شده ازجمله تخفیف مالیاتی و کارمزد معاملاتی که برای بهره مندی از خدمات این صندوق ها تعریف شده، می تواند باعث ایجاد انگیزه مضاعف برای سهامداران عمده شرکت ها باشد.

وی گفت: مطابق ماده 33 قانون رفع موانع تولید رقابت پذیر، تمام نقل و انتقالات اوراق بهادار که توسط بازارگردانان دارای مجوز از سازمان بورس و اوراق بهادار انجام می شوند، از پرداخت مالیات مقطوع نیم درصد معافیت دارند و برابر دستورالعمل فعالیت صندوق های بازارگردانی، کارمزد معاملاتی این صندوق ها برای ناشران، معادل 80 درصد است.

عضو هیات مدیره انجمن صنفی کارفرمایان صنعت سیمان درباره ورود سیمان به بورس کالا نیز گفت: این موضوع در دستور کار انجمن قرارگرفته و تعاملات لازم برای تحقق این موضوع طی نشست های آینده با متولیان بورس کالا، نهایی خواهد شد.

منبع: خبرگزاری پانا
انتشار: 6 آذر 1399 بروزرسانی: 6 آذر 1399 گردآورنده: mykonos.ir شناسه مطلب: 1348

به "ورود سومین هلدینگ بزرگ سیمانی کشور به بازار سرمایه" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ورود سومین هلدینگ بزرگ سیمانی کشور به بازار سرمایه"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید